Desatero rad

1, Sezení je pro tělo nezdravé, lépe se tělo cítí v leže, ve stoje nebo při pohybu. Snažte se co nejvíce omezit dobu strávenou sezením a každých 30 minut si udělejte krátkou procházku, pokud je to možné. Dlouhé sezení vede ke zkracování kyčlo-bedro-stehenních svalů, které se nacházejí hluboko v břiše a upínají se na kost stehenní před kyčlem, pokud jsou zkrácené významně napomáhají výhřezu meziobratlové ploténky v bedrech. 

2, Vyhýbejte se stresu, který má přímý vliv na funkci a zdraví svalů, zejména v oblasti zad. Chronický stres nutí tělo vyplavovat stresové hormony, jako jsou kortizol a adrenalin, které dráždí sympatický nervový systém a ten přímo zvyšuje svalový tonus. Vysoká hladina kortizolu má také imunosupresivní účinky, což znamená, že může oslabovat imunitní odpověď organismu.

3, Užívejte kloubní výživu, která obsahuje účinné látky jako Glukosamin, Chondroitin a MSM. Tímto způsobem můžete oddálit rozvoj artrózy do vyššího věku. Artróza za je přirozený proces stárnutí kloubů, ale nemusí nás obtěžovat v produktivním věku. Doporučuji užívat výživu v cyklech a to 3 měsíce ji užívejte, poté dejte tělu 3 měsíce odpočinek. 

4, Nekuřte, protože kouření zhoršuje okysličování těla. Špatně okysličené svaly nechceme.

5, Pečujte o svá játra, jednou za čas si dopřejte očistnou kůru pomocí Ostropestřce mariánského. Játra jsou klíčová pro filtraci krve a odstraňování různých metabolitů a chemie z potravin, které se mohou hromadit ve tkáních. Udržováním jater v dobré kondici přispějete k lepšímu fungování celého organismu a zdraví svalů, šlach i kloubů.

6, Nejezte často tučná jídla, jednou za čas si je ale můžete dopřát jako odměnu – vždyť to by nebyl život. S tím souvisí si sledovat hladinu cholesterolu, protože jeho zvýšené množství zhoršuje mikrocirkulaci krve v organismu, včetně svalů. Špatně prokrvený sval pak může zatuhnout, bolet, mít zvýšené klidové napětí a vytvářet zatuhliny či triggerpointy. V těle je všechno propojené, a proto je důležité dbát na vyváženou stravu i zdraví cév.

7, Omezte nadměrnou konzumaci alkoholu a tvrdému alkoholu se vyhněte úplně. Pokud si chcete přece jen občas dopřát, zvolte nápoje s nižším obsahem alkoholu. Přiměřená konzumace červeného vína, které obsahuje antioxidant Resveratrol, je v pořádku, nebo plzeňské pivo, bohaté na vitaminy skupiny B a zdravé alfahořké kyseliny z chmele.

8, Cvičte, plavte, sportujte a hýbejte se – tělo je stvořené pro pohyb. Mějte však na paměti, že sportovní aktivita je zdravá pouze při kondiční a rekreační intenzitě.

9, Když se ráno probudíte, je důležité se protáhnout. Stačí jednoduchý pohyb – napněte ruce a nohy do přímky a zůstaňte tak několik sekund. Toto ranní protažení pomáhá uvolnit a "učesat" zacuchané a slepené fascie, což zlepšuje jejich dlouhodobou funkci. Dělejte každé ráno. I kočka se po spánku vždy protáhne, než se začne pohybovat. Inspirujte se přírodou :-)

10, Nehledejte řešení problémů či situací, které nemůžete ovlivnit. Místo toho se zaměřte na věci, které ve vašem životě můžete změnit a ovlivnit.

- Každý den užívejte hořčík.

- V měsících (od září do dubna) užívejte 1000 jednotek vitamínu D, v létě neužívat a větší dávky než 1000 jednotek také neužívat, nadmíra vitamínu D může podporovat ukládání vápníku v měkkých tkáních jako jsou svaly a šlachy i klouby. (všeho moc škodí)

- Pijte odstátou vodu, chlór do těla nepatří a některé úpravny používají Chloramin a ten je ještě horší.

- Nepospíchejte jako ostatní, zastavte se na chvilku a pozorujte svět kolem sebe, zamyslete se kam se všichni asi ženou, a popřemýšlejte proč jsou přeplněné čekárny psychologů a psychiatrů.